טארולוגיה

מתנת השחרור שלי מהצבא, ולימים השחרור שלי מדפוסים ישנים ומאמונות מגבילות, הייתה חפיסת קלפי טארוט.

באחד הימים לאחר שחרורי מהצבא, נקלעתי לביתו של אדם שאת סלון ביתו פיארה ספרייה גדולה ועשירה במיוחד.

כחובבת מושבעת של המילה הכתובה עיינתי בספריו עד שספר בשחור-לבן שנראה פשוט למדי ("טארוט" מאת ז'ולייט שרמן בורק) לכד את תשומת לבי ולאחר כמה רגעים את נִשמתי.

ספר זה חשף בפניי את סיפורו של השוטה בקלפי טארוט על-פי סיפורי המיתולוגיה היוונית.

לא הכרתי את קלפי הטארוט, לא ידעתי מהם ולמה הם משמשים, ואף על פי כן עלעלתי בספר ולוּ משום שעוד מילדותי נמשכתי לסיפורים, לאגדות ולפנטזיות.

הספר חשף בפניי עולם קסום ומופלא שבו קלפי טארוט אינם כלי לניבוי וחיזוי העתיד אלא מהווים למעשה עולם ומלואו של מסתורין וכל אחד מן הקלפים חובק בתוכו שפע של מיסטיקה:

נומרולוגיה, אסטרולוגיה, תורת האותיות, תורת הצבעים, תורת הסמלים וכן התאמה לסיפורים מן המיתולוגיה היוונית, מאגדות ילדים וממיתוסים שונים.

מצאתי כי תורות אלו חוברות יחד למפה עתיקה וחכמה אשר משרתת את הקורא בה ככלי לקבלת מידע, הדרכה ואף בדיקת פוטנציאל בתחומי החיים השונים – בפן הרגשי והגשמי גם יחד.

לאורך שנות עבודתי עם הקלפים נוכחתי שאנשים רבים סבורים כי השימוש בקלפי טארוט נועד לגילוי, חיזוי וניבוי העתיד. סברה זו שגויה.

קלפי טארוט מעניקים לקורא בהם ידע רחב, עמוק וגבוה בהרבה מחיזוי העתיד. למעשה קלפי טארוט משמשים כלי נהדר לבחינת המשפט "הכול צפוי והרשות נתונה".

למה הכוונה?

דמו בעיני רוחכם שאתם מגיעים לצומת דרכים גדול.

באמצעות הקלפים אפשר ללמוד כי צפוי שהשואל יגיע לצומת זה בשלב מסוים של חייו.

חוכמת הקלפים היא שדרכם יוכל השואל ללמוד מה חבוי בכל אחת מן הדרכים ומהם המכשולים ו/או היתרונות שהוא צפוי למצוא בכל אחת מהן, ואף תהיה לו אפשרות לקבל עזרה והכוונה איזוהי הדרך הנכונה לו.

הרשות נתונה בידיו האם לבחור לפי המלצת הקלפים או להתעלם ממנה.

הקורא בקלפי טארוט, כמו השואל, חייב לזכור כי הבחירה בדרך היא בידי השואל בלבד, אף אחד אחר אינו יכול או רשאי לקבוע עבורו את מסלול חייו.

חשוב להבין שקלפי טארוט מציגים לפני השואל את הפוטנציאל האפשרי עבורו, את תת המודע ואף את הלא מודע.

הידע שמעניקים הקלפים מאפשר לשואל להשיג מוּדעוּת ושליטה על חייו כאן ועכשיו, וגם לעתיד לבוא.